Az emberi test – életkortól függően változó arányban – nagyobb része víz, ebből fakadóan szükségünk is van rá. Nagy átlagban mégsem iszunk eleget, sőt sokan kifejezetten idegenkednek a vízivástól. A szomjúság nem a vízhiány, hanem a kiszáradás első jele, amely különböző tünetekben jelentkezhet.
A legegyszerűbbek ezek közül – és amiket sokunk megtapasztalhatott már meleg nyári napokon – a fejfájás, tompultság, szédülés, száraz bőr. Hosszabb távon azonban sokkal komolyabb egészségügyi problémákat is okozhat a víz deficit, mint pl. magas vérnyomás, megnövekedett vércukorszint, székrekedés, ödéma, húgyúti fertőzés, porckorongsérv, ízületi fájdalmak, ….
A vízivás önmagában nem csodaszer, de az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb ”gyógyszer” lehet a szükséges mennyiségben történő fogyasztása. Ha nem iszunk eleget, a szervezetünk nem tud tisztulni, nem tud megszabadulni a salakanyagoktól. Amennyiben van elég víz a szervezetünkben a jótékony hatásának következtében jobb lehet a közérzetünk, csökkenhet a fájdalom.
Összességében javulhat egészségi állapotunk és mellékhatásként a túlsúly egy részétől is segít megválni, hiszen a megfelelő mennyiségű víz részben kimoshatja a lerakódott méreganyagokat is, aminek következtében hasunk körtérfogata is csökkenhet.