Mit tegyünk ha hullik a hajunk?
A haj állapota a legtöbb ember számára az egyik legfontosabb hiúsági kérdés, de a nők esetében ez valószínűleg fokozottabban igaz, hiszen dús, erős, fényes hajra vágyunk. A hajunk hozzátesz a megjelenéshez, ápoltsághoz, ha jó formában vagyunk, az még a hajunkon is meglátszik.
Annak ellenére, hogy rengeteg „csodaszer” reklámjával találkozhatunk, ami dúsabbá, erősebbé vagy csillogóbbá teheti hajunkat a várt siker az esetek többségében elmarad. A kísérletezésekbe belefáradva hajlamosak vagyunk elfogadni, beletörődni (bár egyidejűleg szívósan és reménykedve küzdünk is ellene), hogy a kor előrehaladtával, a hormonok és különböző ártalmas kemikáliák hatásaként a hajunk egyre ritkább, gyengébb vagy fakóbb lesz.
A nagyon szembeötlő hajhullási esetek kivételével csak ritkán gondolunk arra, hogy valamilyen akut vagy krónikus egészségügyi probléma állhat hajunk állapotának romlása mögött., pedig ez sok esetben figyelmeztető jelzés lehet számunkra, hogy szervezetünkben felborult az egyensúly. Mivel a hajhagymákban (itt vannak azok a sejtek, amelyek a hajszálat termelik) és a hajhagymákat körülvevő, tápanyagokat szállító apró hajszálerekben zajlik az egyik legaktívabb anyagcsere, ha ebben a folyamatban probléma lép fel, a haj növekedése jelentősen lelassulhat, akár le is állhat.
A hagyományos nyugati orvoslás szerint:
- hormonális változások a szülést vagy a menopauza időszakát követően
- pajzsmirigy problémák
- nőgyógyászati panaszok
- cukorbetegség
- gyulladás a szervezetben
- vitamin- és ásványi anyaghiány
- anyagcserezavar
A keleti orvoslás szerint:
- gyengülő veseműködés
- vér állapota (lép, máj)
- tüdő érintettsége
Mindenképpen érdemes a hajproblémákat is holisztikusan megközelíteni és nem csak a különböző hajregeneráló szerektől várni a megoldást.